Dikkatsizliğinden yayayı çiğnedi

Dikkatsizliğinden yayayı çiğnedi

Havadis Gazetesi Haber Müdürü Duygu Alan’in babası ağır yaralandı. Zeytinlik Köyünde, trafiğe kapalı bölge olan festival alanı içerisinde önceki akşam 78 yaşındaki Tevfik Yücesoy, GJ 500 plakalı arabası ile 67 yaşındaki yaya Latif Alan’a çarptı. Alan ağır yaralandı

Karaoğlanoğlu’nda ikamet eden 78 yaşındaki Erol Tevfik Yücesoy, önceki akşam GJ 500 plakalı arabası ile trafik akışına kapalı olan Zeytinlik Festival alanına girdi. Yücesoy, dikkatsizliği sonucu o sırada oyuncak standı önünde duran yaya 67 yaşındaki Latif Alan’a çarptı.

Latif Alan

Çarpmanın etkisi ile beton zemine kafası vuran Latif Alan ağır yaralandı.

Alan, ambulans ile Girne Akçiçek. Hastanesi’ne götürüldü.  Oradaki ilk müdahalenin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde Alan’a kafa tası kırığı ve beyin kanaması teşhisi konuldu.

Alan, Devlet Hastanesi’ndeki tedavisine müteakip 4 saat sonra Yakın Doğu Hastanesi’ne sevk edildi.

Latif Alan’ın hayati tehlikesinin devam ettiği kaydedildi.

İhmal var

Olayın festival alanı içerisinde ve trafik akışına kapatılan bir bölgede  yaşanması olaya tanık olan vatandaşların ve Alan ailesinin büyük tepkisine neden oldu.

Görgü tanıkları, Yücesoy’a trafiği açan Girne Belediyesi zabıtasına olay sırasında tepki gösterdi.

Yargıya taşınıyor

Latif Alan’in ailesi, olayı yargıya taşıma kararı aldı.

Alan ailesi, yaşanan olaydan trafiğe kapalı alana arabası ile girmek, yayaya çarpmak, dikkatsiz sürüş suçlamaları ile Erol Tevfik Yücesoy’a ve Yücesoy’a kapıları açıp geçiş yapmasına olanak sağlayan Girne Belediyesi zabitalarina ise ihmal, kazaya sebebiyet verme ve tedbirsizlik suçlaması ile dava açıyor.

Yücesoy evinde Alan yoğun bakımda

Yayaya çarpıp ağır yaralanmasına sebep olan 78 yaşındaki Erol Tevfik Yücesoy ifadesi alındıktan sonra evine gönderildi. Alan ise yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor.

Alan bugün 68 yaşına giriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM