Devleti hortumlamadım ben, devletin yerine tonla para harcadım!

Devleti hortumlamadım ben, devletin yerine tonla para harcadım!

Öyle bir kaymakam düşünün ki, “O barınağı ben yıkarım” diyor, “Ben devletim” havasında, ama vatandaşın devletin görevini yaptığını bile düşünemiyor.

Öyle bir kaymakam düşünün ki, devletin yasal görevini, gönüllü merhametinden üstlenen vatandaşa, suçlu muamelesi yapıyor.

Öyle bir kaymakam düşünün ki, “bu görev devletindir, kişilerin değildir” diyerek, bu iyiliği yapmaktan gönüllü vatandaşı da, vazgeçmeye teşvik ediyor.

Öyle bir kaymakam ki, “müracaatına cevap gelmeden yatırım yapmaman gerekirdi” diyerek, sahipsiz ya da sokağa atılan hayvanların aç ve perişan halde, yağmurda, soğukta devletin kararını beklemesi” gerektiğini savunuyor.

Ve öyle bir kaymakam düşününüz ki, arsa sahibi olmak ya da kendi özel işini yapmak için devletin arazilerini işgal edenler ile devletin görevini gönüllü yapmak için işgal edeni ayırt bile edemiyor.

Öyle bir kaymakam ki, sokaklardaki hasta köpekleri tedavi ettiren, sahiplenen, barınak inşa eden vatandaşın emeklerini hiçe sayıyor; daha da ötesi o barınakta yaşayan 60 tane canlıyı da düşünmüyor.

Öyle bir kaymakam düşününüz ki, yıktırma hayalleri kurduğu barınaktaki 60 canlı evsiz kaldıklarında, onların ne olacağını bile umursamıyor.

Öyle bir kaymakam düşünelim ki, 60 köpeğin kısırlaştırılıp sahiplenilmese, kendi bölgesinde 1060 tane olacağını; kendi bölgesinin insanının kenelerden ve pirelerden hastalık alacağını; açlıktan çevreye zarar verebileceklerini bile akıl edemiyor.

Öyle bir kaymakam hayal edin ki, devletin atadığını makam koltuğunda otururken, devletin yasal görevini üstlenen bir vatandaşa, teşekkür edeceği yere, “bu görev kişilerin değildir” diyebiliyor.

O kaymakamı anladınız siz…!

Ben devletin yerine getirmediği görevi üstlenmek için, devletin arazisini EVET işgal ettim.

Ben devletin yapamadığını yaptım.

Ama devleti hortumlamadım mesela, devletin yerine tonla para döktüm.

Sırf devletin yapmadığı görevi yapabilmek için…

Hamma hummma yapmadım mesela…

Benim yaptırdığım barınağın kapasitesi doldu, tek bir hayvan dahi alamıyorum artık, hadi bir tane de sen inşa et.

Bir Rana kadar olamadın mı yoksa?

Hani yıkacak kadar güçlüydün?

Yoksa merhamet, gaddarlıktan daha mı zor geliyor?

60 köpeğin bakımı, yapılan barınağın maliyetinden çok daha fazladır.

Ya sen?

Ya sen, kaç canlının menfaatsiz karnını doyurdun bu yaşına kadar?

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
rana sarro

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM